התשתית הטכנית להשמעת מוזיקה בעסק שלך

חלק משמעותי מכל  עסק פיזי שנפתח, הוא האווירה שמתקיימת בו. בין אם מדובר במסעדה או בחנות בגדים – אתם רוצים ליצור תחושה מסוימת לקהל שמגיע אלכם, ואחת הדרכים ליצור את התחושה והאווירה הרצויות היא באמצעות מוזיקה.

השמעת מוזיקה בעסק שלכם היא נושא רחב מאוד, והוא כולל תחתיו תתי נושאים והסתעפויות רבות. הפעם נדבר על החלק שממנו מתחיל הכל: התשתית שלכם.

כבר בשלב התכנון העסקי שלכם, יש לקחת בחשבון את הנושא של מערכת המוזיקה והרמקולים. יד ביד עם התשתית הפיזית, מגיע נושא האקוסטיקה – חלק שבד"כ מוזנח ולא מקבל את היחס הראוי לו בתכנון הכולל.

כאשר אתם באים לתכנן את מערכת המוזיקה בעסק שלכם, יש שני פרמטרים חשובים שעליכם לשים עליהם דגש:

 1. בחירת המגברים
  המגבר אחראי על ווליום המוזיקה, אבל יש לו השפעה גם על איכות הסאונד, על הבלטת תדרים מסוימים וטשטוש תדרים אחרים. למעשה, המגבר הוא זה שגורם למוזיקה להישמע והוא אחראי בחלקו על איכות הסאונד, ולכן יש לבחור את המגברים שלכם בקפידה. לעסק קטנטן בגודל של עד 50 מ"ר מרובע, יספיק מגבר סטריאו ביתי איכותי. אך בבית עסק גדול מזה, יש להשתמש במגברי כוח שמסוגלים לעבוד בתנאים קשים ולספק הגברה איכותית לרמקולים.

נקודה נוספת וחשובה שחשוב להתייחס אליה: בבתי עסק שמארחים לקוחות, אני תמיד אמליץ להציב מספר מגברים שיהיו אחראים על איזורים שונים של בית העסק, כך שניתן לשלוט בווליום ולווסת בין האזורים. זהו פרמטר חשוב אם אתם רוצים לתת פתרונות גם ללקוחות שמבקשים שמע שקט יותר באיזור הישיבה שלהם.

 1. בחירת הרמקולים
  שלב בחירת הרמקולים הוא החשוב ביותר בבניית התשתית הטכנית להשמעת המוזיקה בעסק שלכם. כאן יש צורך במומחה מקצועי, יועץ אקוסטיקה שידע לבחון את החלל, למדוד זוויות חזרה ומלכודות בס קטלניות שיכולות להיות מאוד לא נעימות לאזניים הרגישות שלנו. יועץ האקוסטיקה יספק לכם חוות דעת מקצועית פיזיקאלית, כולל שרטוט שבו יופיעו המיקומים המדוייקים להצבת הרמקולים בצורה אופטימלית.
  אם זה נשמע לכם מסובך, זה בגלל שאקוסטיקה היא אכן עניין סבוך ולכן יש לתת לאנשי המקצוע הנכונים לעשות את העבודה.

  אספר לכם מנסיוני האישי, כי בעיצוב חנויות ובתי עסק רבים נעשה שימוש נרחב בחומרי גלם שאינם ידידותיים בעליל לאקוסטיקה, חומרים כמו זכוכית, שיש ובטון. במצב שבו בית העסק מלא בקהל שבא לחוות חוויה מהנה, הרעש המצטבר בחלל כזה הוא בלתי נסבל ומזה כדאי להימנע עם הכנה נכונה של השטח ועבודה עם אנשי המקצוע הנכונים.
  לכן, ההמלצה שלי אליכם היא לקחת את נושא תכנון התשתית בחשבון, עיבדו נכון ואל תעשו שום דבר באופן שרירותי ובלתי מודע לנזקים שיבואו לאחר מכן.
מוזיקה לעסקים מוזיקה לבית קפה תמלוגים מופחתים
למידע והצטרפות
פלייליסט - מוזיקה לעסקים מצליחים

פלייליסט

אנו מציעים לכם חבילת מוזיקה מוזלת!
נגן מוזיקה אוטומטי חכם
קטלוג מוזיקה של תמלוגים מופחתים אשר בעזרתם תוכלו להנעים את שהות הלקוחות אצלכם בעסק במינימום עלות, נשמח לשדרג גם אתכם !

פלייליסט - מוזיקה לעסקים מצליחים

להצעה ופרטים נוספים